Projekty zgłoszone przez mieszkańców

Od sześciu lat w Dąbrowie Górniczej mieszkańcy decydują o tym, jak powinno wyglądać ich najbliższe otoczenie, biorąc udział w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym. W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście realizowany będzie budżet obywatelski, w ramach którego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu zdecydują o podziale 3,6 mln złotych. Poniżej prezentujemy listę projektów.

 • Zielona Tężnia

  Budżet: 2 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zielona Tężnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 2 600 000,00 zł

  Opis:

  Dąbrowski Park Zielona to piękny obiekt oferujący dużo atrakcji przyrodniczych. Warto, aby dodatkowo spełniał funkcje zdrowotną. Takim "dodatkiem" zdrowotnym do Parku Zielona byłaby tężnia solankowa, która - oprócz walorów wypoczynkowych - poprzez wytwarzanie specyficznego mikroklimatu pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego oraz we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera

  Autor: Łukasz Ciastoń


 • 3 -2 -1 START

  Budżet: 1 586 200,00 zł

  Nazwa projektu: 3 -2 -1 START

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 586 200,00 zł

  Opis:

  Aktywizacja przestrzeni poprzez przywrócenie funkcji sportowo-rekreacyjnych stadionu przy ul. Długiej. Stworzenie optymalnych warunków do trenowania na pełnowymiarowej - 400 metrowej bieżni lekkoatletycznej, z wydzielonymi strefami rozgrzewki i odpoczynku. Miejsce na poranny jogging, terenową lekcję WF, czy przygotowania do zawodów sportowych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Michalina Szwarcer-Wojdak


 • Centrum rekreacji i sportów rowerowych Pumptrack

  Budżet: 960 000,00 zł

  Nazwa projektu: Centrum rekreacji i sportów rowerowych Pumptrack

  Szacunkowy koszt realizacji: 960 000,00 zł

  Opis:

  Pumptrack to nowej generacji zabawa na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Jest to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową. Pumptrack składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek" ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack może stanowić uzupełnienie dla konwencjonalnych placów zabaw. Dzięki Pumptrackowi, miasto umożliwi aktywne spędzanie czasu na rowerze, zapewniając aktywną rozrywkę dla osób w każdym wieku.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Jerzy Reszke


 • Dezynsekcja w Dąbrowie Górniczej

  Budżet: 230 400,00 zł

  Nazwa projektu: Dezynsekcja w Dąbrowie Górniczej

  Szacunkowy koszt realizacji: 230 400,00 zł

  Opis:

  Zakłada się wykonanie dezynsekcji poprzez opryski w parkach oraz przy ścieżkach rowerowych wokół dąbrowskich jezior: Pogoria III oraz Pogoria IV. Opryski tych terenów mają zapobiec plagom komarów i kleszczy.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Mateusz Sobczyk


 • Droga na Pogorię

  Budżet: 960 000,00 zł

  Nazwa projektu: Droga na Pogorię

  Szacunkowy koszt realizacji: 960 000,00 zł

  Opis:

  Wnioskuję o budowę drogi, która ma połączyć ulicę Wróblewskiego oraz ulicę Topolową, tworząc drogę na Pogorię dla mieszkańców miasta, użytkujących tereny ogrodów działkowych oraz wszystkich użytkowników okolic, stanowiących tereny rekreacyjne i mieszkalne. Długość odcinka wynosi około 400 metrów.

  Projekt nie spełnił warunków weryfikacji formalnej.

  Autor: Magdalena Karkos-Radziej


 • Nowe książki w bibliotece (projekt wycofany)

  Budżet: 50 000,00 zł

  Nazwa projektu: Nowe książki w bibliotece (projekt wycofany)

  Szacunkowy koszt realizacji: 50 000,00 zł

  Opis:

  Projekt polega na zakupie nowości książkowych dla Biblioteki Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej i jest adresowany do szerokiwgo grona odbiorców - mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Do Biblioteki Głównej będącej niejako centralną biblioteką miasta, trafiają mieszkańcy z całej Dąbrowy. Książka wciąż jest najatrakcyjniejszym medium naszej komunikacji ze światem i z samym sobą.

  Autor: Monika Kupiszewska


 • Tężnia Solankowa

  Budżet: 276 950,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia Solankowa

  Szacunkowy koszt realizacji: 276 950,00 zł

  Opis:

  Tężnia solankowa w Parku Hallera to idealna lokalizacja dla okolicznych mieszkańców i dla osób z obrzeży miasta poruszających się komunikacją miejską (bez konieczności przesiadki). W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza przez przemysł i spaliny samochodów, w trosce o poprawę zdrowia mieszkańców proponuję wykonanie tężni solankowej w Parku Hallera lub na Brodwayu.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Nowe Miejsca Postojowe

  Budżet: 230 000,00 zł

  Nazwa projektu: Nowe Miejsca Postojowe

  Szacunkowy koszt realizacji: 230 000,00 zł

  Opis:

  Nowe miejsca postojowe dla pacjentów szpiatal i ich rodzin oraz okolicznych mieszkańców. Również dla pacjentów przychodni szpitalnej, których nie stać na płatny parking.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Parking Wielopoziomowy

  Budżet: 3 500 000,00 zł

  Nazwa projektu: Parking Wielopoziomowy

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 500 000,00 zł

  Opis:

  Parking dwupoziomowy lub trzypoziomowy z wykorzystaniem części podziemnej, który będzie spełniał oczekiwania okolicznych mieszkańców i rozbudowującego się szpitala onkologicznego.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Tężnia

  Budżet: 2 000 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 2 000 000,00 zł

  Opis:

  Tężnia ma służyć mieszka ńcom Dąbrowy Górniczej w celu polepszenia jakości powietrza. W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza, z czego wynika spora ilość osób z chorobami ukłądu oddechowego, tężnia ma zadanie wpomagające i rehabilitacyjne danych osób.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera

  Autor: Waldemar Bałdys


 • Tężnia solankowa w Parku Hallera.

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia solankowa w Parku Hallera.

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada budowę tężni solankowej w Parku Hallera wraz z infrastrukturą techniczną i sanitarną oraz zagospodarowaniem terenu wokół tężni. Pierwszym etapem realizacji projektu będzie przeprowadzenie procesu konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta, w trakcie których tężnia wraz z otoczeniem zostanie zaprojektowana.

  Autor: Bałdys Waldemar, Ciastoń Łukasz, Harańczyk Ryszard, Jasiński Leszek, Możdżeń Ewelina, Nowak Aleksandra, Pawlik Krystyna, Zabiegała Stanisław


 • Rekonstrukcja drewnianej architektury w Parku Zielona

  Budżet: 250 000,00 zł

  Nazwa projektu: Rekonstrukcja drewnianej architektury w Parku Zielona

  Szacunkowy koszt realizacji: 250 000,00 zł

  Opis:

  Przeniesienie chałupy z Okradzionowa mogłoby stać się poczatkiem budowy Zagrody Zagłębiowskiej (skansenu), w której prowadzona byłaby działalność kulturalna i edukacyjna. Składałaby się z obiektów architektury drewnianej, sceny koncertowej oraz karczmy. Byłoby to znakomite miejsce pod imprezy plenerowe takie jak np. dożynki. To najwyższy czas aby budynki architektury drewnianej z terenu Zagłębia Dąbrowskiego znalazły się w jednym miejscu i stanowiły swoisty skansen dla kolejnych pokoleń. Z roku na rok budynków ubywa, niszczeją i popadają w ruinę.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Grzegorz Kuśpiel


 • Wieża Widokowa - Wzgórze Gołonoskie

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Wieża Widokowa - Wzgórze Gołonoskie

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt przewiduje budowę wieży widokowej o wysokości 25 metrów drewnianej lub drewniano-metalowej, wraz z przyległą infrastrukturą tj. drogą dojazdową, parkingiem wraz z małą infrastrukturą (zagospodarowanie terenu przyległego do wieży wraz z tarasem widokowym wykorzystując naturalny spadek terenu oraz ławeczki i zieleń). Lokalizacja obiektu wraz z infrastrukturą byłaby zlokalizowana przy ul. Jaskrów. Proponowana wieża jest przewidywana na terenie, który jest przeznaczony pod rekreację i znajduje się na wzniesieniu (ponad 300 metrów n.p.m.).

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Piotr Zieliński, Ryszard Harańczyk, Kamil Kiernożycki, Zbigniew Masina, Gadaczek Maciek, Marek Węgrzynowicz


 • Pumptrack

  Budżet: 3 590 000,00 zł

  Nazwa projektu: Pumptrack

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 590 000,00 zł

  Opis:

  Pumptrack stwarza możliwość obycia się z rowerem, deskorolką, hulajnogą. Rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi, przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Pumptrack to również prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek. Z uwagi na obecne zainteresowanie aktywnością sportową typu: rower, deskorolka, hulajnoga obiekt taki jak Tor Pumptrack służyć będzie społeczności całego miasta Dąbrowa Górnicza. Projekt miałby być zlokalizowany na terenie dawnej strzelnicy na Podlesiu.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Jerzy Zawierucha


 • Park Doświadczeń na terenie Szkoły Podstawowej nr 3

  Budżet: 128 475,00 zł

  Nazwa projektu: Park Doświadczeń na terenie Szkoły Podstawowej nr 3

  Szacunkowy koszt realizacji: 128 475,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada stworzenie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 Parku Doświadczeń. Celem projektu jest zaciekawienie najmłodszych fizyką, a starszym uczniom poprzez eksperymenty na świeżym powietrzu przybliżenie tego, o czym uczą się z podręczników. Urządzenia, które mają być zainstalowane na terenie SP 3 to: Naukowy Hex, pisanie lustrzane, film animowany, głuchy telefon, kompas, zegar słoneczny, wielokrążek, eko-memory, rury deszczowe i wir wodny. Wszystkie te urządzenia posiadają podstawowe wymogi bezpieczeństwa zapewnione poprzez zgodność z normami, a kolorowa estetyka urządzeń uatrakcyjni otoczenie szkoły.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Beata Wawrzyńczyk


 • Zepół 4-ech Kaskadowych Tężni Solankowych

  Budżet: 1 100 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zepół 4-ech Kaskadowych Tężni Solankowych

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 100 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada inwestycję z zakresu budowy czterech (bądź mniejszej ilości) zewnętrznych, kaskadowych tężni solankowych w określonych miejscach w centrum naszego miasta. Przedmiotowe tężnie solankowe proponuje się zamontować nie w postaci klasycznych tężni o konstrukcji drewnianej z gałązkami tarniny, po której spływa solanka, a w postaci kamiennych fontann kaskadowych, które jednocześnie pełniłyby funkcję tężni, na wzór fonatnny z tężnią solankową w ustrońskim Parku Zdrojowym. Przykłądowe lokalizacje tężni: Park Hallera, Park Zielona, Pogoria III, Plac Wolności (w obrębie istniejącej fontanny).

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna w alternatywnej lokalizacji w Parku Hallera

  Autor: Ryszard Harańczyk


 • Tężnia Solankowa na Zielonej

  Budżet: 175 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia Solankowa na Zielonej

  Szacunkowy koszt realizacji: 175 000,00 zł

  Opis:

  Drewniana tężnia solankowa w kształcie rotundy w Parku Zielona. Ogólnodostępne inhalatorium na wolnym powietrzu. Tężnia działa również jako filtr powietrza.Wokół tężni tworzy się solankowy mikroklimat.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera.

  Autor: Ewelina Możdżeń


 • Sport - Droga do Sukcesu

  Budżet: 220 000,00 zł

  Nazwa projektu: Sport - Droga do Sukcesu

  Szacunkowy koszt realizacji: 220 000,00 zł

  Opis:

  W ostatnich latach możemy zaobserwować zmiany w dziedzinie aktywności fizycznej mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Odpowiedzią na rosnące oczekiwania mieszkańców chcącychaktywnie spędzać wolny czas będzie budowa boiska wielofunkcyjnego niezbędna do uprawiania sportu. Budowa boiska sportowego zlokalizowanego przy Zespole Szkół Ekonomicznych przy Al. Piłsudskiego 5 na styku dzilenic Brodway, Manhattan, Reden, Zielona-Korzeniec-Dziewiąty, stanie się nie tylko wizytówką miasta, ale i zwiększy dostępność mieszkańców do tego typu obiektów i przyczyni się do zaspokojenia zapotrzebowania na różnorodne obiekty sportowe w Dąbrowie Górniczej.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Michał Rabsztyn


 • Dąbrowska kocia klubokawiarnia

  Budżet: 1 513 600,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowska kocia klubokawiarnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 513 600,00 zł

  Opis:

  Dąbrowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami, postuluje otwarcie w naszym mieście Kociej Klubokawiarni. Miejsca, gdzie będzie można prowadzić działalność edukacyjną na rzecz ochrony zwierząt, organizować eventy i spotkania oraz zaznajamiać się w przyjemnej atmosferze z kotami przeznaczonymi do adopcji.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Anna Gaweł, Jolanta Kotelska, Anna Słuszniak, Katarzyna Mochniej-Szkoc


 • Laboratorium Możliwości

  Budżet: 161 200,00 zł

  Nazwa projektu: Laboratorium Możliwości

  Szacunkowy koszt realizacji: 161 200,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada stworzenie pracowni nauki i zabawy, przestrzeni wolnej i (do)wolnej edukacji, rozbudzania artystycznych i naukowych pasji, ciekawości świata oraz miłości do przyrody. Miejsca będącego jednocześnie pracownią doskonalenia zawodowego dąbrowskich nauczycieli, centrum metodycznego wsparcia,  promocji wartościowych praktyk oraz upowszechniania nowoczesnych rozwiązań mających na celu odnowę szeroko pojętej szkoły, poprzez inspirowanie do zmiany, by uczyć (się) lepiej i skuteczniej. Laboratorium Możliwości ma być wspólnotą pozytywnych edu-relacji i działań na rzecz integracji oraz współpracy w obszarze kultury i edukacji dla poprawy kondycji  szkół, by stały się szkołami marzeń, dla dobra dzieci-uczniów, dla przyszłości i dla rozwoju miasta. Organizowane w ramach projektu: zajęcia, warsztaty, debaty, wydarzenia, spotkania skierowane będą do dzieci, młodzieży, dorosłych, a także do placówek oświatowych oraz podmiotów działających w mieście w obszarze edukacji, kultury  i animacji społecznej. Realizacja projektu zostanie zlecona  w trybie otwartego konkursu ofert zgodnie z art. 13 Ustawy   z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

  Autor: Anna Dęboń


 • 50 Miejsc Parkingowych i Poprawa Bezpieczeństwa

  Budżet: 409 350,00 zł

  Nazwa projektu: 50 Miejsc Parkingowych i Poprawa Bezpieczeństwa

  Szacunkowy koszt realizacji: 409 350,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada budowę parkingu na ok. 52 miejsca wraz  z drogami manewrowymi. Dokładna ilość miejsc  uzależniona będzie od wykonanego projektu  budowlanego. W szacunkowych kosztach projektu ujęto wykonanie dokumentacji wraz z uzgodnieniami  i uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie inwestycji.

  Autor: Katarzyna Dywańska


 • Psia Łączka w Parku Hallera

  Budżet: 277 119,00 zł

  Nazwa projektu: Psia Łączka w Parku Hallera

  Szacunkowy koszt realizacji: 277 119,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada wygrodzenie i oświetlenie części Parku Hallera, która przeznaczona zostanie na wybieg dla psów.  W ramach projektu wykonane zostanie ogrodzenie, zamontowane zostaną przeszkody dla psów oraz elementy małej architektury: ławki i kosze.

  Autor: Joanna Grzegorczyk


 • Modernizacja Parku Historyczno-Militarnego "Reduta" Muzeum Miejskiego Sztygarka zlokalizowanego przy ul. Legionów Polskich 69 w Dąbrowie Górniczej.

  Budżet: 210 794,00 zł

  Nazwa projektu: Modernizacja Parku Historyczno-Militarnego "Reduta" Muzeum Miejskiego Sztygarka zlokalizowanego przy ul. Legionów Polskich 69 w Dąbrowie Górniczej.

  Szacunkowy koszt realizacji: 210 794,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada wykonanie prac porządkowo  - remontowych Parku Historyczno -Militarnego "Reduta" znajdującego się przy Muzeum Miejskim "Sztygarka" polegających na  wyznaczeniu ciągów komunikacyjnych pomiędzy eksponatami, montaż oświetlenia, aranżację zieleni, montaż ogrodzenia oraz monitoringu wizyjnego.

  Autor: Sebastian Kosakowski


 • Drony, Dotacje i Fundusz Antysmogowy

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Drony, Dotacje i Fundusz Antysmogowy

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada przeprowadzenie działań mających na celu poprawę jakości powietrza poprzez stopniowe eliminowanie smogu w naszym mieście. Cel ten realizowany byłby poprzez działania :

  •  doradczo - informacyjne (konsultanci pomagający  pozyskać fundusze związane z wymianą piecy, termomodernizacją lub instalacjami oze, przydzieleni do  konkretnych gospodarstw domowych zagrożonych  lub dotkniętych ubóstwem energetycznym),
  •  inwestycyjne - opracowanie kompleksowego programu pomocy mieszkańcom gospodarstw zagrożonych lub dotkniętych ubóstwem energetycznym,
  •  kontrolne - zakup dronów wraz z mobilną platformą pomiarowo -rejestracyjną do badania zanieczyszczeń powietrza. 

  Regulamin naboru osób objętych wsparciem byłby opracowany wspólnie z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

  Autor: Małgorzata Kudela


 • Zakup i wyposażenie nowego nowego specjalistycznego samochodu do przewozów psów ratowniczych dla jednostki ratowniczo-poszukiwawczej OSP Okradzionów.

  Budżet: 400 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zakup i wyposażenie nowego nowego specjalistycznego samochodu do przewozów psów ratowniczych dla jednostki ratowniczo-poszukiwawczej OSP Okradzionów.

  Szacunkowy koszt realizacji: 400 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada zakup specjalistycznego samochodu (wraz  z wyposażeniem) do przewozu psów ratowniczych dla jednostki  OSP Okradzionów - Dąbrowskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej. Grupa ratownicza funkcjonująca w strukturze OSP specjalizuje się  w poszukiwaniu osób zaginionych zarówno  w terenie, jak i na skutek katastrof budowlanych przy użyciu psów ratowniczych. Celem projektu jest zapewnienie pełnej mobilności grupie poszukiwawczej tak, aby w jak najkrótszym czasie mogła dostać się wraz z psami na miejsce zdarzenia.

   

  Autor: Jerzy Łaskawiec


 • Dąbrowska Pustynia Błędowska

  Budżet: 220 000,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowska Pustynia Błędowska

  Szacunkowy koszt realizacji: 220 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada promocję Pustyni Błędowskiej poprzez organizację cyklu warsztatów studyjnych i szkoleń z udziałem mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów związanych z Pustynią. Efektem projektu będzie m.in. opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów „Dąbrowskiej” części Pustyni Błędowskiej i jej otoczenia pod względem wykorzystania na cele turystyczno-rekreacyjnosportowe i połączenia w jeden obszar  ze zrewitalizowanym  „małopolskim”  obszarem Pustyni.

  Autor: Zbigniew Łukasik


 • Zagłębiowskie Noce Operowe

  Budżet: 114 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zagłębiowskie Noce Operowe

  Szacunkowy koszt realizacji: 114 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada organizację festiwalu poświęconego muzyce klasycznej. Celem festiwalu jest popularyzowanie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej wśród mieszkańców miasta. Festiwal odbędzie się w formie dwudniowych koncertów:

  • dzień pierwszy: koncert operowo-operetkowy  z towarzyszeniem solistów z polskich oraz europejskich scen operowych, orkiestry oraz pary baletowej; 
  • drugi dzień: koncert najpiękniejszych chórów operowych  z towarzyszeniem solistów z polskich i europejskich scen operowych, orkiestry oraz pary baletowej. 

  Szczegółowy regulamin udziału w wydarzeniu zostanie opracowany, a następnie skonsultowany z Radą Seniorów i Radą Młodzieży.

  Autor: Roksana Majchrowska


 • Podlesie Pełne Życia

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Podlesie Pełne Życia

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada rewitalizację "Parku Podlesie"  z zachowaniem rekreacyjno - kulturalnego charakteru Parku.  W ramach projektu zakłada się przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta, w wyniku których wypracowana zostanie koncepcja zagospodarowania obszaru: od dawnej strzelnicy sportowej do ulicy Laski i Myśliwskiej. Koncepcja będzie wypracowana w taki sposób, aby jej realizacja mogła być wdrażana w sposób etapowy. W ramach projektu na kwotę ≈ 3 410 000,00 zł zostanie zrealizowany etap wskazany przez mieszkańców i projektanta. Koszt prac związanych z przygotowaniem koncepcji wraz  z konsultacjami to ok. 190 000,00 zł

  Autor: Sylwia Szałwińska


 • Łączymy seniorów w Dąbrowie Górniczej - bal międzypokoleniowy w Domu Kultury Ząbkowice.

  Budżet: 42 760,00 zł

  Nazwa projektu: Łączymy seniorów w Dąbrowie Górniczej - bal międzypokoleniowy w Domu Kultury Ząbkowice.

  Szacunkowy koszt realizacji: 42 760,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada organizację balu międzypokoleniowego dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Celem projektu jest aktywizacja zarówno osób starszych, jak i młodszych,  integracja międzypokoleniowa, promowanie pozytywnego wizerunku osób starszych, kształtowanie klimatu wzajemnej akceptacji, ograniczenie izolacji społecznej osób w podeszłym wieku. Proponowany termin organizacji wydarzenia: I kwartał 2020 r. Szczegółowy regulamin udziału w wydarzeniu zostanie opracowany, a następnie skonsultowany z Radą Seniorów i Radą Młodzieży.

  Autor: Elżbieta Szymiec


 • Budowa interaktywnego przejścia dla pieszych przy ul. Staszica.

  Budżet: 90 000,00 zł

  Nazwa projektu: Budowa interaktywnego przejścia dla pieszych przy ul. Staszica.

  Szacunkowy koszt realizacji: 90 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada przebudowę istniejącego przejścia dla pieszych i utworzenie aktywnego przejścia informującego kierowcę o osobie znajdującej się na przejściu. W jego ramach zostaną wykonane i zamontowane zsynchronizowane elementy: czujnik ruchu, świetlne elementy punktowe w jezdni, znak drogowy D-6 z lampą ostrzegawczą.

  Autor: Anna Uchto


 • Festiwal Teatrów Dziecięcyh "Pora na Teatr"

  Budżet: 61 300,00 zł

  Nazwa projektu: Festiwal Teatrów Dziecięcyh "Pora na Teatr"

  Szacunkowy koszt realizacji: 61 300,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada organizację cyklicznych spektakli teatralnych skierowanych  do rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Spektakle będą inspirowane polską i zagraniczną literaturą dla dzieci. W ramach projektu planuje się zorganizować 25 spektakli w dwóch edycjach od marca do  czerwca oraz od września do listopada.  Szczegółowy regulamin udziału  w wydarzeniu (w tym zasady odbioru bezpłatnych wejściówek) zostanie opracowany, a następnie skonsultowany z Radą Młodzieży oraz organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wsparciem rodzin, dzieci i młodzieży.

  Autor: Marta Wiśnicka


 • Dąbrowa młodzieży. Dąbrowa teatrów.

  Budżet: 56 747,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowa młodzieży. Dąbrowa teatrów.

  Szacunkowy koszt realizacji: 56 747,00 zł

  Opis:

  Projekt polega na organizacji jednodniowego festiwalu teatralnego  z udziałem grup teatralnych,  ze szkół i ośrodków kultury z Dąbrowy Górniczej. W jego ramach odbędą się trzy części:

  • część pierwsza (niekonkursowa), obejmuje przegląd widowisk,
  • część druga - barwna parada ulicami miasta,
  • część trzecia - obejrzenie spektaklu w wykonaniu studentów

  Celem festiwalu jest kształtowanie twórczej postawy młodych ludzi, rozwijanie uzdolnień i pasji związanych ze światem kultury i sztuki, rozbudzanie postaw wrażliwości i otwarcia, integracja oraz wymiana doświadczeń młodzieży z grup teatralnych działających w mieście. Współpracę przy realizacji projektu zadeklarowały instytucje: Pałac Kultury Zagłębia, i Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego.

  Autor: Małgorzata Wiśniewska


Ładowanie...