Projekty zgłoszone przez mieszkańców

Od sześciu lat w Dąbrowie Górniczej mieszkańcy decydują o tym, jak powinno wyglądać ich najbliższe otoczenie, biorąc udział w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym. W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście realizowany będzie budżet obywatelski, w ramach którego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu zdecydują o podziale 3,6 mln złotych. Poniżej prezentujemy listę projektów.

 • Zielona Tężnia

  Budżet: 2 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zielona Tężnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 2 600 000,00 zł

  Opis:

  Dąbrowski Park Zielona to piękny obiekt oferujący dużo atrakcji przyrodniczych. Warto, aby dodatkowo spełniał funkcje zdrowotną. Takim "dodatkiem" zdrowotnym do Parku Zielona byłaby tężnia solankowa, która - oprócz walorów wypoczynkowych - poprzez wytwarzanie specyficznego mikroklimatu pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego oraz we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera

  Autor: Łukasz Ciastoń


 • 3 -2 -1 START

  Budżet: 1 586 200,00 zł

  Nazwa projektu: 3 -2 -1 START

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 586 200,00 zł

  Opis:

  Aktywizacja przestrzeni poprzez przywrócenie funkcji sportowo-rekreacyjnych stadionu przy ul. Długiej. Stworzenie optymalnych warunków do trenowania na pełnowymiarowej - 400 metrowej bieżni lekkoatletycznej, z wydzielonymi strefami rozgrzewki i odpoczynku. Miejsce na poranny jogging, terenową lekcję WF, czy przygotowania do zawodów sportowych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Michalina Szwarcer-Wojdak


 • Zagłębiowskie Noce Operowe

  Budżet: 105 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zagłębiowskie Noce Operowe

  Szacunkowy koszt realizacji: 105 000,00 zł

  Opis:

  Festiwal "Zagłębiowskie Noce Operowe" to projekt dwóch koncertów poświęconych muzyce klasycznej. Istotą projektu jest popularyzowanie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz integracja wszystkich grup społecznych i wiekowych naszego miasta. Wieczorne koncerty będą przeplatane poczęstunkiem dla publiczności. Współorganizatorem projektu byłby Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Roksana Majchrowska


 • Centrum rekreacji i sportów rowerowych Pumptrack

  Budżet: 960 000,00 zł

  Nazwa projektu: Centrum rekreacji i sportów rowerowych Pumptrack

  Szacunkowy koszt realizacji: 960 000,00 zł

  Opis:

  Pumptrack to nowej generacji zabawa na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Jest to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową. Pumptrack składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek" ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack może stanowić uzupełnienie dla konwencjonalnych placów zabaw. Dzięki Pumptrackowi, miasto umożliwi aktywne spędzanie czasu na rowerze, zapewniając aktywną rozrywkę dla osób w każdym wieku.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Jerzy Reszke


 • Dezynsekcja w Dąbrowie Górniczej

  Budżet: 230 400,00 zł

  Nazwa projektu: Dezynsekcja w Dąbrowie Górniczej

  Szacunkowy koszt realizacji: 230 400,00 zł

  Opis:

  Zakłada się wykonanie dezynsekcji poprzez opryski w parkach oraz przy ścieżkach rowerowych wokół dąbrowskich jezior: Pogoria III oraz Pogoria IV. Opryski tych terenów mają zapobiec plagom komarów i kleszczy.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Mateusz Sobczyk


 • Psia Łączka w Parku Hallera

  Budżet: 206 600,00 zł

  Nazwa projektu: Psia Łączka w Parku Hallera

  Szacunkowy koszt realizacji: 206 600,00 zł

  Opis:

  Zaadaptowanie istniejącego trawnika w Parku Hallera na "Psią Łączkę" z przeznaczeniem na zabawę i relaks naszych czworonożnych przyjaciół. Teren miałby pozostać ogólnodostępny a ogrodzenie pozwoli jedynie na bezpieczne puszczanie psów bez smyczy i kagańca, bez zagrożenia dla przypadkowych przechodniów, dzieci oraz rowerzystów. Taki wygrodzony teren pozwoli także na poprawienie czystości w pozostałej części parku. Lokazlizacja nie jest przypadkowa -  jest to miejsce, które od lat przyciąga właścicieli i miłośników psów, jedyną zmianą będzie to, że spotkania te staną się w tym miejscu, w 100% zgodne z prawem. Pomóż nam podkreślić, że Park Miejski powinien być przestrzenią dla wszystkich mieszkańców - tych czworonożnych także.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Joanna Grzegorczyk


 • Droga na Pogorię

  Budżet: 960 000,00 zł

  Nazwa projektu: Droga na Pogorię

  Szacunkowy koszt realizacji: 960 000,00 zł

  Opis:

  Wnioskuję o budowę drogi, która ma połączyć ulicę Wróblewskiego oraz ulicę Topolową, tworząc drogę na Pogorię dla mieszkańców miasta, użytkujących tereny ogrodów działkowych oraz wszystkich użytkowników okolic, stanowiących tereny rekreacyjne i mieszkalne. Długość odcinka wynosi około 400 metrów.

  Projekt nie spełnił warunków weryfikacji formalnej.

  Autor: Magdalena Karkos-Radziej


 • Festiwal Teatrów Dziecięcyh "Pora na Teatr"

  Budżet: 61 300,00 zł

  Nazwa projektu: Festiwal Teatrów Dziecięcyh "Pora na Teatr"

  Szacunkowy koszt realizacji: 61 300,00 zł

  Opis:

  Festiwal teatrów dziecięcych "Pora na Teatr" będzie polegał na organizacji cyklicznych i bezpłatnych spektakli teatralnych skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 3-12 lat. Projekt będzie wyróżniał się bogatą ofertą teatralną dla młodych widzów, inspirowaną polską i zagraniczną literaturą dla dzieci, pełną wartościowego przekazu artystycznego, a także dostosowaną do kompetencji i wieku odbiorców.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Marta Wiśnicka


 • Nowe książki w bibliotece (projekt wycofany)

  Budżet: 50 000,00 zł

  Nazwa projektu: Nowe książki w bibliotece (projekt wycofany)

  Szacunkowy koszt realizacji: 50 000,00 zł

  Opis:

  Projekt polega na zakupie nowości książkowych dla Biblioteki Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej i jest adresowany do szerokiwgo grona odbiorców - mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Do Biblioteki Głównej będącej niejako centralną biblioteką miasta, trafiają mieszkańcy z całej Dąbrowy. Książka wciąż jest najatrakcyjniejszym medium naszej komunikacji ze światem i z samym sobą.

  Autor: Monika Kupiszewska


 • 50 Miejsc Parkingowych i Poprawa Bezpieczeństwa

  Budżet: 278 000,00 zł

  Nazwa projektu: 50 Miejsc Parkingowych i Poprawa Bezpieczeństwa

  Szacunkowy koszt realizacji: 278 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada budowę parkingu, który będzie służył na co dzień mieszkańcom osiedli Stary Gołonóg( bloki Tysiąclecia 5,3,1, Piłsudskiego 31) oraz Broadway, ale także klientom Apteki Centrum Tanich Leków oraz Targowiska przy ulicy Tysiąclecia, którymi są mieszkańcy całej Dąbrowy( w niedzielę z całego województwa śląskiego). W celu poprawy bezpieczeństwa zakłada się ustawinie słupków na chodniku przy aptece, aby uniemożliwić nielegalne parkowanie samochodów na przejściu dla pieszych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Katarzyna Dywańska


 • Tężnia Solankowa

  Budżet: 276 950,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia Solankowa

  Szacunkowy koszt realizacji: 276 950,00 zł

  Opis:

  Tężnia solankowa w Parku Hallera to idealna lokalizacja dla okolicznych mieszkańców i dla osób z obrzeży miasta poruszających się komunikacją miejską (bez konieczności przesiadki). W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza przez przemysł i spaliny samochodów, w trosce o poprawę zdrowia mieszkańców proponuję wykonanie tężni solankowej w Parku Hallera lub na Brodwayu.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Nowe Miejsca Postojowe

  Budżet: 230 000,00 zł

  Nazwa projektu: Nowe Miejsca Postojowe

  Szacunkowy koszt realizacji: 230 000,00 zł

  Opis:

  Nowe miejsca postojowe dla pacjentów szpiatal i ich rodzin oraz okolicznych mieszkańców. Również dla pacjentów przychodni szpitalnej, których nie stać na płatny parking.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Parking Wielopoziomowy

  Budżet: 3 500 000,00 zł

  Nazwa projektu: Parking Wielopoziomowy

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 500 000,00 zł

  Opis:

  Parking dwupoziomowy lub trzypoziomowy z wykorzystaniem części podziemnej, który będzie spełniał oczekiwania okolicznych mieszkańców i rozbudowującego się szpitala onkologicznego.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Krystyna Pawlik, Aleksandra Nowak


 • Zakup i wyposażenie nowego nowego specjalistycznego samochodu do przewozów psów ratowniczych dla jednostki ratowniczo-poszukiwawczej OSP Okradzionów.

  Budżet: 400 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zakup i wyposażenie nowego nowego specjalistycznego samochodu do przewozów psów ratowniczych dla jednostki ratowniczo-poszukiwawczej OSP Okradzionów.

  Szacunkowy koszt realizacji: 400 000,00 zł

  Opis:

  OSP Okradzionów (rok założenia 1926) będąc w KSRG musi podejmować działania we wszystkich dziedzinach ratowniczych w zakresie podstawowym, a dodatkowo poza gaszeniem pożarów rozwijamy w większym stopniu ratownictwo wodne i ratownictwo poszukiwawczo-ratownicze. Jesteśmy jednostką specjalizującą się w poszukiwaniach osób zaginionych przy użyciu certyfikowanych psów ratowniczych. Nasze psy szkolone są do odnajdywania osób żywych, zaginionych w terenie (np. lasy, pola, łąki), a także zaginionych w gruzowiskach powstałych w wyniku katastrofy budowlanej. Do realizacji powyższych celów niezbędny jest specjalistyczny sprzęt do transportu psów wraz z niezbędnym wyposażeniem i załogą.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna
   

  Autor: Jerzy Łaskawiec


 • Drony, Dotacje i Fundusz Antysmogowy

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Drony, Dotacje i Fundusz Antysmogowy

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Istotą projektu jest utworzenie funduszu dofinansowań dla gospodarstw dotkniętych ubóstwem energetycznym. Wychwycone zostałyby one poprzez kontrole za pomocą dronów antysmogowych. Pieniądze z funduszu przeznaczone zostałyby na docieplenia budynków, zakup piecy ekologicznych itp. Przez etap składania wniosków przeprowadziliby właścicieli gospodarstw specjalnie zatrudnieni asystenci antysmogowi.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Małgorzata Kudela


 • Modernizacja Parku Historyczno-Militarnego "Reduta" Muzeum Miejskiego Sztygarka zlokalizowanego przy ul. Legionów Polskich 69 w Dąbrowie Górniczej.

  Budżet: 170 000,00 zł

  Nazwa projektu: Modernizacja Parku Historyczno-Militarnego "Reduta" Muzeum Miejskiego Sztygarka zlokalizowanego przy ul. Legionów Polskich 69 w Dąbrowie Górniczej.

  Szacunkowy koszt realizacji: 170 000,00 zł

  Opis:

  Przy budynku Muzeum Miejskiego Sztygarka, dzięki zaangażowaniu pracowników oraz wolontariuszy - pasjonatów militariów, zlokalizowano Park Historyczno-Militarny "Reduta". Przedstawia on historię, w której to mieszkańcy oraz zakłady prtzemysłowe Dąbrowy Górniczej zaznaczyły swoją obecność. Na terenie Parku zgromadzono kilkanaście pojazdów pancernych oraz broń artyleryjską używaną w Wojsku Polskim. Park "Reduta" to nie tylko czołgi i broń artyleryjska, to również trzy bunkry niemieckie, wchodzące w skład umocnień z roku 1944, budowane w celu obrony obszarów przemysłowych Górnego Śląska i Zagłębia przed Armią Czerwoną. Modernizacja terenu Parku "Reduta" poprzez ogrodzenie i wprowadzenie oświetlenia parkowego oraz chodników, podniesie walory turystyczne tego obiektu cieszącego się dużą popularnością wśród mieszkańców, jak również turystów odwiedzającuch Dąbrowę Górniczą. zainstalowanie systemu monitoringu wizyjnego zabezpieczy teren pod względem bezpieczeństwa dla turystów oraz zgromadzonych eksponatów militarnych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Sebastian Kosakowski


 • Tężnia

  Budżet: 2 000 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 2 000 000,00 zł

  Opis:

  Tężnia ma służyć mieszka ńcom Dąbrowy Górniczej w celu polepszenia jakości powietrza. W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza, z czego wynika spora ilość osób z chorobami ukłądu oddechowego, tężnia ma zadanie wpomagające i rehabilitacyjne danych osób.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera

  Autor: Waldemar Bałdys


 • Tężnia Solankowa w Parku Hallera

  Budżet: 2 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia Solankowa w Parku Hallera

  Szacunkowy koszt realizacji: 2 600 000,00 zł

  Opis:

  Wiemy jakim powietrzem oddychamy w Dąbrowie Górniczej. Parująca solanka stworzy mikroklimat dla alergików, osób starszych oraz dzieci. Tężnia w parku będzie dostępna także dla osób niepełnosprawnych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Stanisław Zabiegała, Leszek Jasiński


 • Rekonstrukcja drewnianej architektury w Parku Zielona

  Budżet: 250 000,00 zł

  Nazwa projektu: Rekonstrukcja drewnianej architektury w Parku Zielona

  Szacunkowy koszt realizacji: 250 000,00 zł

  Opis:

  Przeniesienie chałupy z Okradzionowa mogłoby stać się poczatkiem budowy Zagrody Zagłębiowskiej (skansenu), w której prowadzona byłaby działalność kulturalna i edukacyjna. Składałaby się z obiektów architektury drewnianej, sceny koncertowej oraz karczmy. Byłoby to znakomite miejsce pod imprezy plenerowe takie jak np. dożynki. To najwyższy czas aby budynki architektury drewnianej z terenu Zagłębia Dąbrowskiego znalazły się w jednym miejscu i stanowiły swoisty skansen dla kolejnych pokoleń. Z roku na rok budynków ubywa, niszczeją i popadają w ruinę.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Grzegorz Kuśpiel


 • Wieża Widokowa - Wzgórze Gołonoskie

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Wieża Widokowa - Wzgórze Gołonoskie

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt przewiduje budowę wieży widokowej o wysokości 25 metrów drewnianej lub drewniano-metalowej, wraz z przyległą infrastrukturą tj. drogą dojazdową, parkingiem wraz z małą infrastrukturą (zagospodarowanie terenu przyległego do wieży wraz z tarasem widokowym wykorzystując naturalny spadek terenu oraz ławeczki i zieleń). Lokalizacja obiektu wraz z infrastrukturą byłaby zlokalizowana przy ul. Jaskrów. Proponowana wieża jest przewidywana na terenie, który jest przeznaczony pod rekreację i znajduje się na wzniesieniu (ponad 300 metrów n.p.m.).

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Piotr Zieliński, Ryszard Harańczyk, Kamil Kiernożycki, Zbigniew Masina, Gadaczek Maciek, Marek Węgrzynowicz


 • Podlesie Pełne Życia

  Budżet: 3 600 000,00 zł

  Nazwa projektu: Podlesie Pełne Życia

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 600 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada gruntowną rewitalizację "Parku Podlesie" z zachowaniem jego rekreacyjno-kulturalnego charakteru oraz terenów sąsiadujących. Na terenie parku zostałyby przebudowane ścieżki spacerowe, odnowione boisko do siatkówki i koszykówki, doposażony plac zabaw dla dzieci i odbudowana scena wraz zadaszeniem. Wzdłuż ulicy Podlesie, przy lesie, zostanie wybudowana ścieżka dla rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów, która bedzie naturalnym przedłużeniem utwardzonych, lesnych ścieżek rowerowych i biegowych. Projekt zakłada również stworzenie spójnej koncepcji architektonicznej obszaru od terenów dawnej strzelnicy sportowej, poprzez Park Podlesie, aż do ulicy Myśliwskiej i Laski. Koncepcja ta zostanie wypracowana z ekspertami i mieszkańcami w ramach przewidzianych w projekcie konsultacji społecznych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Sylwia Szałwińska


 • Dąbrowska Pustynia Błędowska

  Budżet: 220 000,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowska Pustynia Błędowska

  Szacunkowy koszt realizacji: 220 000,00 zł

  Opis:

  Pustynia Błędowska to największy w Polsce obszar lotnych piasków. Dąbrowa Górnicza ze swoją częścią pustyni i jej otoczeniem powinna stać się miejscem aktywnego wypoczynku dla tysięcy turystów. W celu rozpoczęcia prac rewitalizacyjnych, niezbędne jest kompleksowe opracowanie jej zagospodarowania z uwzględnieniem wykorzystania istniejącej infrastruktuy, rzek i terenów leśnych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Zbigniew Łukasik


 • Pumptrack

  Budżet: 3 590 000,00 zł

  Nazwa projektu: Pumptrack

  Szacunkowy koszt realizacji: 3 590 000,00 zł

  Opis:

  Pumptrack stwarza możliwość obycia się z rowerem, deskorolką, hulajnogą. Rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi, przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Pumptrack to również prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek. Z uwagi na obecne zainteresowanie aktywnością sportową typu: rower, deskorolka, hulajnoga obiekt taki jak Tor Pumptrack służyć będzie społeczności całego miasta Dąbrowa Górnicza. Projekt miałby być zlokalizowany na terenie dawnej strzelnicy na Podlesiu.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Jerzy Zawierucha


 • Dąbrowa Młodzieży. Dąbrowa Teatrów.

  Budżet: 56 747,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowa Młodzieży. Dąbrowa Teatrów.

  Szacunkowy koszt realizacji: 56 747,00 zł

  Opis:

  Festiwal teatralny z udziałem 16 grup teatralnych ze szkół i ośrodków kultury z Dabrowy Górniczej. Część pierwsza festiwalu (niekonkursowa) obejmuje przegląd widowisk (każda grupa teatralna otrzymuje nagrodę pieniężną takiej samej wartości - 1000 zł), część druga - barwną paradę ulicami miasta, część trzecia - obejrzenie spektaklu w wykonaniu studentów Akademii Sztuk Teatralnych z Wrocławia. Projekt współrealizowany przez I LO im. Waleriana Łukasińskiego i Pałac Kultury Zagłębia.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Małgorzata Wiśniewska


 • Park Doświadczeń na terenie Szkoły Podstawowej nr 3

  Budżet: 128 475,00 zł

  Nazwa projektu: Park Doświadczeń na terenie Szkoły Podstawowej nr 3

  Szacunkowy koszt realizacji: 128 475,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada stworzenie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 Parku Doświadczeń. Celem projektu jest zaciekawienie najmłodszych fizyką, a starszym uczniom poprzez eksperymenty na świeżym powietrzu przybliżenie tego, o czym uczą się z podręczników. Urządzenia, które mają być zainstalowane na terenie SP 3 to: Naukowy Hex, pisanie lustrzane, film animowany, głuchy telefon, kompas, zegar słoneczny, wielokrążek, eko-memory, rury deszczowe i wir wodny. Wszystkie te urządzenia posiadają podstawowe wymogi bezpieczeństwa zapewnione poprzez zgodność z normami, a kolorowa estetyka urządzeń uatrakcyjni otoczenie szkoły.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Beata Wawrzyńczyk


 • Laboratorium Możliwości

  Budżet: 125 200,00 zł

  Nazwa projektu: Laboratorium Możliwości

  Szacunkowy koszt realizacji: 125 200,00 zł

  Opis:

  Laboratorium Możliwości to miejsce twórczości, edukacji, rozwoju i animacji kulturalnej. Miejsce otwarte dla ludzi i na ludzi. Miejsce nieodpłatnych warsztatów, zajęć, narad, debat, spotkań. Miejsce oddechu od miejskiego zgiełku, uważności i bycia sobą. Dla dużych i małych. Laboratorium Możliwości - Nasze Miejsce. Planowana lokalizacja to lokal na ulicy Tysiąclecia, który byłby udostępniany nieodpłatnie.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Anna Dęboń


 • Zepół 4-ech Kaskadowych Tężni Solankowych

  Budżet: 1 100 000,00 zł

  Nazwa projektu: Zepół 4-ech Kaskadowych Tężni Solankowych

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 100 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada inwestycję z zakresu budowy czterech (bądź mniejszej ilości) zewnętrznych, kaskadowych tężni solankowych w określonych miejscach w centrum naszego miasta. Przedmiotowe tężnie solankowe proponuje się zamontować nie w postaci klasycznych tężni o konstrukcji drewnianej z gałązkami tarniny, po której spływa solanka, a w postaci kamiennych fontann kaskadowych, które jednocześnie pełniłyby funkcję tężni, na wzór fonatnny z tężnią solankową w ustrońskim Parku Zdrojowym. Przykłądowe lokalizacje tężni: Park Hallera, Park Zielona, Pogoria III, Plac Wolności (w obrębie istniejącej fontanny).

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna w alternatywnej lokalizacji w Parku Hallera

  Autor: Ryszard Harańczyk


 • Tężnia Solankowa na Zielonej

  Budżet: 175 000,00 zł

  Nazwa projektu: Tężnia Solankowa na Zielonej

  Szacunkowy koszt realizacji: 175 000,00 zł

  Opis:

  Drewniana tężnia solankowa w kształcie rotundy w Parku Zielona. Ogólnodostępne inhalatorium na wolnym powietrzu. Tężnia działa również jako filtr powietrza.Wokół tężni tworzy się solankowy mikroklimat.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna z alternatywną lokalizacją w Parku Hallera.

  Autor: Ewelina Możdżeń


 • Budowa Interaktywnego Przejścia dla Pieszych przy Ulicy Staszica

  Budżet: 90 000,00 zł

  Nazwa projektu: Budowa Interaktywnego Przejścia dla Pieszych przy Ulicy Staszica

  Szacunkowy koszt realizacji: 90 000,00 zł

  Opis:

  Przebudowa istniejącego przy ulicy Staszica (zbieg ulic Staszica, Starocmentarnej i Wojska Polskiego) przejścia dla pieszych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna
   

  Autor: Anna Uchto


 • Łączymy Seniorów w Dąbrowie Górniczej - bal międzypokoleniowy w Domu Kultury Ząbkowice

  Budżet: 36 000,00 zł

  Nazwa projektu: Łączymy Seniorów w Dąbrowie Górniczej - bal międzypokoleniowy w Domu Kultury Ząbkowice

  Szacunkowy koszt realizacji: 36 000,00 zł

  Opis:

  Projekt zakłada organizację balu sylwestrowego lub karnawałowego dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Wspólna zabawa seniorów i osób z innych kategorii wiekowych jest okazją do integracji i pokonywania barier międzypokoleniowych.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Pozytywna

  Autor: Elżbieta Szymiec


 • Sport - Droga do Sukcesu

  Budżet: 220 000,00 zł

  Nazwa projektu: Sport - Droga do Sukcesu

  Szacunkowy koszt realizacji: 220 000,00 zł

  Opis:

  W ostatnich latach możemy zaobserwować zmiany w dziedzinie aktywności fizycznej mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Odpowiedzią na rosnące oczekiwania mieszkańców chcącychaktywnie spędzać wolny czas będzie budowa boiska wielofunkcyjnego niezbędna do uprawiania sportu. Budowa boiska sportowego zlokalizowanego przy Zespole Szkół Ekonomicznych przy Al. Piłsudskiego 5 na styku dzilenic Brodway, Manhattan, Reden, Zielona-Korzeniec-Dziewiąty, stanie się nie tylko wizytówką miasta, ale i zwiększy dostępność mieszkańców do tego typu obiektów i przyczyni się do zaspokojenia zapotrzebowania na różnorodne obiekty sportowe w Dąbrowie Górniczej.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Michał Rabsztyn


 • Dąbrowska kocia klubokawiarnia

  Budżet: 1 513 600,00 zł

  Nazwa projektu: Dąbrowska kocia klubokawiarnia

  Szacunkowy koszt realizacji: 1 513 600,00 zł

  Opis:

  Dąbrowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami, postuluje otwarcie w naszym mieście Kociej Klubokawiarni. Miejsca, gdzie będzie można prowadzić działalność edukacyjną na rzecz ochrony zwierząt, organizować eventy i spotkania oraz zaznajamiać się w przyjemnej atmosferze z kotami przeznaczonymi do adopcji.

  Weryfikacja merytoryczno-prawna: Negatywna

  Autor: Anna Gaweł, Jolanta Kotelska, Anna Słuszniak, Katarzyna Mochniej-Szkoc


Ładowanie...